Яка різниця між родимкою та папіломою та  чи представляють ці утворення небезпеку?В медичній термінології  родимка називається невус. Невус, по суті є доброякісною пухлиною, що виникла в результаті мутації в клітинах шкіри.
Існують два види невусів: темні пігментні і світлі безпігментні. Насправді спектр кольору родимок дуже широкий: від темно-коричневого до ніжно-рожевого. Поява родимок на тілі пов’язана з багатьма факторами:

 • генетична схильність – іноді у дітей з’являються невуси в тих же місцях, що у батьків;
 • при впливі ультрафіолету врезультаті чого активується вироблення мелатоніну;
 • гормональні зміни або прийом деяких ліків, наприклад, стероїдів.

В основному більшість  родимок не  є небезпечними, не несуть ніякої особливої функції, і є просто скупченням пігменту.

Які родимки є небезпечними?

Існує спеціальна тестова система, яка дозволить досить легко зрозуміти, коли варто проконсультуватися з фахівцем –  ABCD.
Кожна буква в цій абревіатурі означає ключову ознаку, на яку треба звернути увагу.

 • A (asymmetry) – асиметрія новоутворення,
 • B (boundary) – межі, їх нерівні контури,
 • C (color) – колір: не рівномірний, а чергування ділянок з різним забарвленням,
 • D (dimention) – максимальний горизонтальний розмір (більше 6 мм).

Проте, самостійно ставити діагноз не варто, а краще проконсультуватися у фахівця.

Якщо невус доставляє незручності, пошкоджений або занадто вразливий, його рекомендують видалити, тому що багаторазове травмування родимки може підвищити ризик перетворення її на меланому. А ось поява волосся на новоутворенні – це ознака доброякісного невуса і є нормальним явищем. Також існує помилка, що видалення невуса може спровокувати розвиток раку в цьому місці.

Що таке папілома?

Папілома – безбарвний «грибок» на ніжці, який з’являється внаслідок проникнення в  організм людини  вірусу папіломи  (ВПЛ).  ВПЛ проникає в шкіру при наявності на ній пошкоджень або статевим шляхом.  Папіломи найчастіше  з’являються в області шиї, в пахвій западині і біля грудей. Їх легковідрізнити  від невуса по наявності характерної «ніжки».
ВІснує  27 видів і понад 150 штамів вірусу папіломи людини, частина з яких має онкогенні властивості. Наприклад, ВПЛ 16-го, 18-го, 31-го, 33-го, 35-го і 39-го є  головними причинами виникнення раку шийки матки.
Також досить широко поширені і майже не шкідливі  штампи ВПЛ , наприклад , звичайний герпес, який є майже у кожного. Папіломи можуть виникають при ослабленні імунітету, у період вагітності і пологів, внаслідок гормональної перебудови організму.

Чи потрібно видаляти папіломи?

Папіломи утворені внаслідок послаблення імунітету, при усунені причин та лікуванні, можуть зникнути самі по собі без хірургічних методів. До групи новоутворень, які не потребують видалення, відносяться також папіломи у неповнолітніх дітей. Найчастіше причина їх виникнення – не сформована імунна система підлітка. Деякі папіломи потрібно видаляти навіть  з естетичних міркувань, також рекомендовано видаляти новоутворення  у вразливих місцях і які можна травмувати. При цьому, ні в якому разі не варто займатися самолікуванням і намагатися позбавитися від новоутворень самостійно, відриваючи їх, припікаючи або використовуючи інші «народні» методи.

Способи видалення родимок і папілом

Існує багато способів видалення невусів та папілом.
Це зокрема:

 • лазерне видалення
 • кріодеструктивний метод
 • радіохвильове видалення родимок
 • хірургічне втручання

Правильно діагностувати і при необхідності видалити новоутворення можна  у нашому центрі.

Записатися на прийом