ботулінотерапія львівБотулінотерапія – це ін`єкційний метод, який використовується в косметології для розгладжування мімічних зморшок і лікування гіпергідрозу. З цією метою застосовуються відомі препарати Dysport (“Диспорт”), Botox (“Ботокс”), Xeomin (“Ксеомін”), дозволені Міністерством охорони здоров`я на території України.

“Диспорт”, “Ботокс”,”Ксеомін” – це препарати на основі токсину ботулізму типу А( Clostridium botulinum). Активним інгредієнтом є протеїн, який блокує вивільнення ацетилхоліну. Препарат є міорелаксантом.

Показання до ботулінотерапіі в косметології

 • Мімічні зморшки чола, міжбрів’я, зовнішніх куточків очей.
 • Асиметрія обличчя.
 • Корекція нижньої третини обличчя (лікування гравітаційного птозу нижньої третини обличчя,спастичних вертикальних зморшок над верхньою губою – кисетних зморшок, гіпертонусу підборіддя).
 • Гіпергідроз долонь, пахвових областей, стоп.

Існує 2 типи мімічних зморшок – гіпердинамічні і гіперкінетичні:

 1. Динамічні – зморшки, що з`являються при вираженні емоцій, тобто при русі мімічних м`язів.
 2. Статичні – зморшки “спокою”. Ці зморшки, різного ступеня вираженості, на обличчі видно завжди, незалежно від прояву емоцій. Вони піддаються корекції, але крім ботулінотерапіі можуть знадобитися додаткові косметологічні процедури. Пацієнти з глибокими зморшками важкого ступеня можуть мати невиправдані очікування від ботулінотерапії.

Планування ботулінотерапіі включає в себе розуміння, оцінку бажань і переваг пацієнта в контексті загального плану лікування. Перед проведенням процедури ботулінотерапіі проводяться мімічні проби для точного визначення місць введення препарату. Необхідно обговорити з пацієнтом, якого результату хотілося б домогтися, визначити, які зморшки розслабити, а які не чіпати, якщо це можливо. Враховуємо і попередній анамнез.

Ботулінотерапія – це дозозалежна процедура. Доза визначається індивідуально для кожного пацієнта у відповідність з характером, вираженістю і локалізацією м`язевої гіперактивності.

Рекомендації, які дає лікар після процедури, необхідно виконувати строго й обов`язково:

 1. Перші 30 хвилин здійснювати активні мімічні рухи в області ін`єкцій.
 2. Перші 4 години зберігати вертикальне положення.
 3. У першу ніч після ін`єкцій спати тільки на спині.
 4. Виключити відвідування сауни протягом 2-х тижнів.
 5. Виключити вживання алкоголю, солоної їжі протягом 1 тижня.

Ефект після ін`єкцій ботулотоксину настає на 3-5 день, досягає максимуму на 10-14 день і триває приблизно 4-6 місяців, але найчастіше міорелаксуюча дія пролонгується до 8-10 місяців. Процедуру можна проводити неодноразово.

Побічна дія

 1. Місцеві реакції в 2-5% випадків пов`язані безпосередньо з ін`єкціями – мікрогематоми, біль у місці ін`єкцій до 1 доби.
 2. Реакції, пов`язані з поширенням препарату на м`язові групи, розташовані поблизу місця ін`єкції. Вкрай рідко – це птоз (опущення)  латеральних ділянок брів, асиметрія куточків рота, порушення артикуляції. Як правило, зазначені побічні ефекти регресують протягом 1 місяця.

Протипоказання

 • Вагітність
 • Лактація .
 • Міастенія .
 • Запалення шкіри в місці ін`єкцій.
 • Застосування деяких антибіотиків (групи аміноглікозидів, еритроміцину, тетрациклінів, поліміксинів, фторхінолонів), що підсилюють дію ботулотоксину, якщо не пройшло більше 2 тижнів після проведення лікування.
 • Гострі інфекційні захворювання.

 

Дізнатися ціни на ботулінотерапію у Estetic Derm

Записатися на прийом


 

Актуальна інформація