Гормональний баланс визначає здоров’я і самопочуття жінки, а також впливає на її здатність зачати, виносити і народити дитину. 8 з 10 жінок в тій чи іншій мірі страждають від ендокринних порушень. Багато з них не підозрюють про проблему до тих пір, поки не зіткнуться з труднощами на шляху до материнства.

Причини гормональних порушень у жінок

Нормальний гормональний фон — це стан, при якому ендокринна система, що включає щитовидну залозу, наднирники, гіпоталамус, гіпофіз, статеві та інші залози, працює злагоджено і виробляє гормони в оптимальній кількості. При зміні рівня вироблення гормонів, як у більшу, так і в меншу щодо норми сторону, в організмі виникає дисбаланс.

Серед причин гормональних порушень у жінок виділяють збої в роботі центральної нервової системи, ендокринної системи. Це може бути пов’язано зі стресом, підвищеними психоемоційними навантаженнями, вірусними інфекціями. Гормональні порушення у жінок також розвиваються при гінекологічних захворюваннях, наприклад, при синдромі полікістозних яєчників, міомі матки, кістах в молочній залозі. Проблеми з ендокринною системою можуть бути пов’язані із спадковістю.

Симптоми гормональних порушень у жінок:

  • маткові кровотечі, не пов’язані з менструальним циклом;
  • слабкість, млявість, підвищена стомлюваність;
  • часті головні болі;
  • зниження лібідо;
  • різкий набір або втрата ваги;
  • надмірне оволосіння;
  • проблемна шкіра, випадання волосся тощо.

Лікування порушень гормонального балансу у жінок

Лікування порушень гормонального балансу у жінок здійснюється ендокринологом або гінекологом-ендокринологом, які займаються діагностикою та терапією ендокринних захворювань. Часто, пари, які стикаються з безпліддям, звертаються до репродуктолога та отримують направлення на консультацію до ендокринолога, оскільки гормональні порушення можуть бути перешкодою для вагітності.

Для виявлення ендокринних розладів лікар направляє пацієнтку на здачу лабораторних аналізів на гормони, УЗД внутрішніх органів, КТ головного мозку. За результатами діагностики розробляється індивідуальний план лікування гормональних порушень у жінок, який може включати такі методи як дієтотерапія, вітамінотерапія, лікування інфекційно-запальних захворювань, гормональну терапію та оперативне втручання.

У косметологічному центрі Estetic Derm приймає лікар ендокринолог, який проводить точну діагностику і ефективне лікування гормональних порушень у жінок.

Записатися на прийом