Гарне волосся споконвіку вважаються одним з головних достоїнств жінки. Якщо якісну косметику і модне плаття придбати досить просто, то здорове волосся – результат дбайливого догляду і уваги.

Ознаки випадіння волосся у жінок
Випадіння волосся є нормою – кожен волосок має свій цикл життя і коли приходить час він «відмирає», поступаючись місцем новому. В добу ви можете втратити 50-100 штук, і це природно.

Як зрозуміти, що випадання перевищує норму, і у вас є реальний шанс залишитися без своєї густої шевелюри? Все просто: досить провести тест.

Розгляньте випавше волосся. Якщо його кінчик закінчується світлою цибулиною, ви даремно б’єте на сполох, це природним чином відмирає волосся, частина регенерації волосяного покриву. Постарайтеся не мити голову протягом 2-3 днів. Після закінчення цього терміну обхопіть голову руками і потягніть волосся. Під час цього у вас випаде кілька волосинок, покладіть їх на аркуш паперу. Повторіть процедуру близько трьох разів на різних ділянках голови.
Порахуйте волосинки, що лежать на листку паперу. Якщо у Вас випало менше 15 волосинок, то процес випадіння волосся знаходиться в нормі. Якщо більше 15 волосинок, то кількість випавшого волосся перевищує норму. Вам варто звернути на це увагу.

З чим пов’язано випадіння волосся на голові? Для того щоб точно діагностувати проблему, бажано звернутися до фахівця, так як причини можуть бути різні. Але можна спробувати визначити основні чинники, які впливають на погіршення зовнішнього вигляду волосся. І самостійно виявити, що викликає рясне випадіння волосся конкретно у вашому випадку.

Причини сильного випадіння волосся у жінок 

 • Гормональне випадання в зв’язку з перебудовою організму (в період статевого дозрівання, при вагітності, в післяпологовий період, при клімаксі).
 • Побічна дія прийому лікарських засобів (наприклад, антибіотиків) і проведення медичних процедур, які здатні послабити весь організм (наприклад, хіміотерапія).
 • Різкі зміни нервової і ендокринної систем організму, викликані стресовими ситуаціями, депресивними станами, хронічною втомою, порушенням гормонального балансу, захворюваннями.
 • Зміна температурного режиму (особливо переохолодження волосся, перегрівання при висушуванні феном, щипцями, праскою).
 • Сезонне випадання волосся у жінок в результаті авітамінозу.
 • Незбалансоване харчування і дієти (недолік тих чи інших мікроелементів послаблює організм в цілому).У сучасному світі, де щоденний стрес став нормою, на стані волосся більшою мірою позначаються зовнішні чинники, ніж генетична спадковість. В результаті тривалого напруги волосся або регулярного хімічного впливу є ймовірність його травмувати.
  Велику небезпеку несуть деякі зачіски:
 • Дреди
 • Африканські косички
 • Нарощування волосся
 • Хімічна завивка
 • Тугі хвости і кички
  У випадках дійсно сильного випадання волосся лікар-трихолог може діагностувати таке захворювання як алопеція (облисіння). Розрізняють декілька видів алопеції.

Види випадіння волосся (алопеції)

 • Алопеція осередкова (гніздова)
  Симптоми: втрата волосся на певній ділянці голови, тобто «Часткове» або «гніздове» облисіння; зміна структури волосся, що росте навколо вогнища алопеції – вони помітно стоншуються і стають ламкими. Розрізняють три ступеня важкості гніздової алопеції*:
  1 ступінь – облисіння локального типу з утворенням залисини круглої (овальної форми);
  2 ступінь – часткове облисіння, коли вогнища зливаються один з одним;
  3 ступінь – повне випадання волосяного покриву на всій голові.
 • Алопеція дифузна (симптоматична)
  Симптоми: рівномірне випадіння волосся на всій голові; волосся, що залишилося стає рідшим та тоншим. Причини: гормональний дисбаланс, авітаміноз, нестача білка – ці фактори провокують підвищення чутливості волосяних фолікул до дигідротестостерону, який є продуктом взаємодії між тестостероном і речовиною, що виробляється сальними залозами. Проникаючи всередину волосяного фолікула, дигідротестостерон порушує його нормальне харчування і блокує кровообіг, що призводить до ослаблення і випадіння волосся.
 • Алопеція андрогенетична
  Симптоми: витончення, випадання волосся у чоловіків – переважно в середині голови (лобно-тім’яної частини), у жінок – по проділу. Якщо раніше цей вид алопеції вважався традиційним чоловічим облисінням, то сьогодні все більше жінок стикаються з андрогенним випаданням волосся, так як їх гормональний фон часто характеризується переважанням чоловічих гормонів

Лікування випадіння волосся у жінок

Статистика показує, що кожна третя жінка в світі страждає від проблеми випадіння волосся в той чи інший період свого життя. Після усунення деяких факторів, таких як сезонність або втрата волосся при дієті, проблема вирішиться самостійно. Інші вимагають додаткової допомоги організму.

На жаль, випадіння волосся у дівчат, як правило, є симптомом набагато більш серйозних відхилень в організмі. Волосся є своєрідним індикатором нашого здоров’я і реагують на захворювання в першу чергу, коли інші симптоми ще не проявилися. Якщо ви виявили, що випадіння волосся перевищує норму, не зволікайте – звертайтеся до фахівця.

Записатися на прийом