Деформація нігтів – зміни поверхні і форми нігтьових пластин, викликані різними причинами. Для визначення причини деформації нігтя потрібно звернутись до подолога та дерматолога. При деформації нігтя може знадобитись проведення місцевої або системної терапії, корекції або видалення нігтьової пластини в хірур

В клінічній практиці частіше зустрічаються набуті деформації, що виникають внаслідок несприятливого впливу на матрицю нігтя, в результаті чого порушується живлення та ріст нігтів. Приблизно половина випадків деформації нігтя викликана їх грибковим ураженням. Досить часто до зміни нігтя приводить їх механічне ушкодження: удари, защемлення, неправильна обробка кутикули та неправильне підрізання нігтів.

При виникненні деформації нігтя потрібно звернутись до подолога. Під час огляду нігтьової пластини подолог оцінює форму, колір, товщину, твердість та прозорість нігтів. Лікування деформації нігтя в першу чергу направлене на усунення першопричини, яка спричинила деформацію нігтів. Наприклад, при оніхомікозі проводиться лікування грибкового захворювання та медикаментозна обробка нігтьових пластин, при необхідності – видалення нігтя хірургічним методом .

Відростанню здорової нігтьової пластини сприяє здорове харчування, прийом вітамінно-мінеральних комплексів, домашній догляд за нігтями. Під час лікування деформації нігтя потрібно відмовитись від нанесення декоративних лаків та полірування нігтів.

Попередити деформацію нігтя дозволяє виключення травм зони росту нігтя, відмова від носіння тісного взуття, захист при роботі з агресивними речовинами, використання якісних засобі для догляду за нігтями.